Ar greitieji kreditai yra našta?

Niekaip nepavyko išvengti atleidimo iš darbo dėl pandemijos sukeltų ekonominių pasekmių? Priimti teisingus finansinius sprendimus būtų išties naudinga, bet ekspertų teigimu, dabar yra toks metas, kai žmonės pridaro gana grubių klaidų.

Sprendžiant problemas su finansais, pats pagrindinis tikslas turėtų būti siejamas su taupymu.

Jūsų tikslas turi būti būtent pinigų laikymas prie savęs. Jūs turite stengtis išleisti kuo mažiau pinigų ir kuo daugiau jų laikyti atsargoje. Matote, viskas dar nesibaigė – ekspertai teigia, kad ekonominės pasekmės bus jaučiamos dar ne vienerius metus. Tikėtina, kad viskas dar labiau pablogės vos po kelių mėnesių.

greitieji kreditai

Esminės problema yra ta, kad nemažai žmonių Lietuvoje vis dar bando skolintis ir būtent paskolomis dengti esamas skolas. Greitieji kreditai nors ir atrodo patraukliai, tačiau ne visais atvejais yra labai naudingi sprendžiant netikėtas problemas. Greituosius kreditus imti derėtų ne visiems ir tikrai ne visais atvejais.

Kuo daugiau pinigų išleidžiama buityje, tuo didesnės tikimybės sumažinti išlaidas.

Ekspertai teigia, kad šiais laikais žmonės vartojimui skiria labai daug pinigų. Greitųjų kreditų bendrovių pasiūlymų galima išvengti tiesiog sustygavus savo mėnesio biudžetą. Nemažai žmonių nustemba sužinoję kiek jie pinigų išleidžia nebūtiniems pirkiniams. Būna atvejų, kai žmonės imasi skaičiavimų ir paaiškėja, kad už tas sumas, kurias išleidžia viešo maitinimo sektoriuje, jie galėtų padengti būsto paskolos įmokas ar kitus svarbius mokesčius. Kaip pavyzdį galima imti kavą išsinešimui. Tarkime, jeigu kavos puodelis kainuoja 2 eurus, o jų darbo metu išgeriate 3 tuomet per dieną išleidžiate 6 eurus vien kavai. Imkite visą savaitę – tai jau būtų 12 eurų, o per mėnesį susidarytų beveik 50 eurų. Tokią sumą išleisti per mėnesį vien tik kavai – neracionalu, jeigu turima nemažai įsipareigojimų.

Pirmiausia finansų patarėjai siūlo detaliai analizuoti mėnesio biudžetą. Kiekvienas euras turi būti registruojamas dienos pabaigoje. Tokiu principu registruojamos išlaidos parodo kur galima ženklia sutaupyti.

Jeigu jus domina greitieji kreditai, kuriais galėtumėte sumokėti senas skolas, pirmiausia palaukite ir įgyvendinkite elementarius patarimus. Kaip ja minėta, pradedama nuo išlaidų skaičiavimo. Tad, jas reikia sugrupuoti į kelias grafas.  Susidarykite skirtingus stulpelius pagal išlaidų rūšis: Mėnesio komunaliniai mokesčiai; maistas; higienos prekės: kasdienės išlaidos: pramogos: abonementai ir t.t. Tada sekite savo išlaidas visą mėnesį ir kiekvieną dieną. Matysite ką ir kur išleidžiate. Tad, jeigu esate bėdoje ir reikia sumažinti išlaidas, tuomet pradėkite nuo nebūtinų išlaidų mažinimo: atsisakykite perkamos kavos bei kitų niekučių, sporto klubo abonemento ir t.t.

Greituosius kreditus dažnai ima tie, kurie neketina jų grąžinti.

Bet, tai yra gana didelė problema, kurios pasekmių nesuvokia patys besiskolinantys sukčiai. Taip juos dažnai vadina patys kreditų teikėjai. Tokie žmonės skolinasi maksimalias sumas su siekiu tuos pinigus pasisavinti ir jų paprasčiausiai negrąžinti. Tad, jie nepagalvoja kas jų laukia ateityje. Asmuo, kuris negrąžina skolos, ateityje susiduria su tokiomis problemomis kaip:

  • Būsto paskolos negavimas net ir praėjus daugeliui metų po skolų grąžinimo.
  • Asmuo nieko negali pirkti išsimokėtinai, nes paslaugų tiekėjai dažniausiai vengia sudaryti sutartis su nepatikimais asmenimis.
  • Naujų greitųjų kreditų negavimas bus natūralus reiškinys. Joks asmuo negali būti blogos finansinės reputacijos. Tai bene svarbiausias kreditorių reikalavimas.
  • Sukčiai gali netgi atsidurti už grotų. Jeigu paskola buvo gauta sukčiavimo būdu, tuomet galima sulaukti net realios laisvės atėmimo bausmė. Tai būtų laikoma kreditiniu sukčiavimu.
  • Išlaidos grąžinant skolas priverstiniu būdu būtų nepakeliamos. Jos išaugtų net kelis kartus ir ko gero viršytų paskolos sumą.

Greitieji kreditai turi būti imami tik tuomet, kai finansai leidžia jausti saugesniems.

Skolinantis tam, kad būtų galima užpildyti spragą pajamų šaltinyje ir mokėti įmokas, vertėtų kliautis tik skaičiavimais. Renkantis paskolų teikėją, naudinga būtų dairyti į refinansavimui skirtus kreditus. Tokios paskolos yra skirtos ne tam, kad patys gautumėte pinigus ir su jais viską apmokėtumėte. Tai tokio tipo kreditai, kurie nėra išduodami tiesiogiai – jais apmokamos kliento skolos pagal sutartį, o tada klientas yra skolingas jau kitam kreditoriui.

Kuo toks skolinimosi būdas naudingas? Paprasčiausiai tai leidžia sumažinti įmokas arba net palūkanas.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *