Ar dūmų mašinos saugios?

Rinkoje egzistuoja keletas tipų dūmų mašinos, tačiau čia kalbėsime apie populiariausius ir dažniausiai naudojamus rūko generatorius, kurie glicerino skystį paverčia garais, aptarsime šio metodo riziką sveikatai.

Nors parduotuvių lentynos nusėtos įvairiausiomis dūmų mašinomis ir yra tiesiog nerealu teigti, jog visos jos saugios (net pas geriausius gamintojus gali pasitaikyti broko atvejų), pabandykime išanalizuoti patį veikimo principą ir potencialias jo grėsmes žmogaus sveikatai.

Garų generatorius, geriau žinomas kaip dūmų mašina, naudoja specialų garų skystį (beveik identiškas naudojamas elektroninėse cigaretėse). Dažniausiai, skysčio sudėtis – tai distiliuotas vanduo, glicerinas ir aromatizatorius. Kaitinimo elemento dėka šis skystis kaitinamas tol, kol iš skystojo pavidalo tampa garais, o šie per nedidelę angą yra paduodami į išorę. Tam, kad dūmų mašiną būtų saugu naudoti, svarbiausia, kad skystyje nebūtų toksinių medžiagų ir kad aparato kaitinimo elementas veiktų tinkamai – taip galima išvengti perkaitinimo. Jeigu skystis yra perkaitinamas, į orą patenka šalutiniai toksiški garai, pavojingi žmogaus sveikatai. Jeigu skystis įšyla nepakankamai, susikaupia kondensatas, kuris gali tiek sukelti trumpąjį jungimą aparate, tiek tapti paslydimo, dėl kurio gali kilti rimtos fizinės traumos, priežastimi.

Kita grėsmė, naudojant dūmų mašiną – galimas jos perkaitimas. Nors modernios dūmų mašinos turi mikrovaldiklius, sekančius įrenginio temperatūra ir grėsmės atveju jį išjungiančios, nereikėtų palikti įjungtos dūmų mašinos jeigu jos nenaudojate. Montuodami garų generatorių atkreipkite dėmesį ir į dislokacijos vietą – vieta privalo būti gerai vėdinama, visi šonai privalo būti atviri – tai sukuriamas papildomas aušinimo efektas. Taip pat ši montavimo būdas apsaugo nuo gaisro – aparatui užsidegus, neužsidegs jokie pašaliniai daiktai.

Apibendrinant galima teigti, jog dūmų mašina , kaip ir visi specifiniai įrenginiai, reikalauja specifinių priežiūros žinių ir atitinkamų saugumo reikalavimų. Tačiau perkant kokybišką aparatūrą ir garų skysti bei laikantis priešgaisrinės saugos normų galima mėgautis mašinos teikiama nauda ir nesibaiminti dėl jokių rūpesčių.

You may also like...

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *